Vandaag is het feest! Jawel! Toeters, bellen en heel de santenboetiek mogen bovengehaald worden WANT... ik mag namelijk nog eens de wereld in!
Na zes jaar zwanger zijn en/of borstvoeding geven mag ik eindelijk eens zonder kinderen de deur uit voor, hou je vast, twee (!!) volledige dagen en nachten!!! Een kleine stap voor de mensheid, maar een grote stap voor deze mama!
Daar komt nog eens bij dat the husband vandaag jarig is, dus ook dat moet gevierd worden! Wat een feest, wat een vreugde! :-)
We gaan voor dit weekend (een heel weekend!) naar de Ardennen, met 14 prettige gestoorde vrienden en de kinderen gaan de tijd van hun leven beleven met hun meters! Een win-win-situatie heet dan zoiets ;-).
Uiteraard kan ik niet op weekend vertrekken zonder iets van proviand mee te nemen, dat zou volledig tegen mijn natuur ingaan. Dus maakte ik hier een gigantische ketel bouletten in tomatensaus én een bijna even grote ketel stoofvlees om straks te serveren bij een overdreven portie frieten met mayonaise.
Bij deze het recept voor een iets bescheidenere hoeveelheid gehaktballetjes in tomatensaus, maar voel je vrij om net als ik 3,5 kg gereed te maken als je daar zin in hebt!
Benodigdheden gehaktballen (6 personen)
1 kg gemengd gehakt
klein uitje gesnipperd
1 eidooer
6 eetlepels paneermeel
1/2 koffielepel cayennepeper (spicy, dus mag ook minder)
1/2 koffielepel paprikapoeder
een snufje zout
1/2 koffielepel peterselie
1 laurierblad
1 klein teentje geperste knoflook
1/2 koffielepel bouillonpoeder
een klein scheutje tomatenketchup
1,5 liter bouillon (water met 3 bouillonblokjes)
Werkwijze gehaktballen
Meng in een grote kom alles goed door elkaar en rol er balletjes met de grootte van pingpongballetjes van. Breng de bouillon aan de kook en laat er de gehaktballen een minuut of 8 in koken tot ze gaar zijn.
Bewaar het kookvocht en houd de balletjes aan de kant.
Benodigdheden tomatensaus
1 ui, gesnipperd
een klein bakje champignons, in schijfjes
1 potje tomatenpuree
1 blik tomatenblokjes (400 g)
2 eetlepels tomatenketchup
2 eetlepels bakboter
3 eetlepels (vloeiende) bloem
het kookvocht van de gehaktballen
peper
zout
cayennepeper naar smaak
peterselie
Werkwijze tomatensaus
Smelt de bakboter in een sauspan of kookpot. Voeg de ui toe en bak deze tot hij gaar is. Voeg er dan de champignons aan toe en kruid met peper en zout. Roer goed en laat de champignons gaar stoven.
Voeg de bloem toe en zorg dat je goed roert met een houten lepel. Zorg ervoor dat je geen klontjes krijgt, dus duchtig roeren is de boodschap. Voeg dan een soeplepel kookvocht toe en roer dit opnieuw alsof je leven er van afhangt om klonters te voorkomen.
Voeg nu de tomatenpuree toe en laat dit een minuut goed mengen voor je er opnieuw een soeplepel kookvocht aan toe voegt. Je blijft stevig doorroeren ondertussen.
Voeg nu de tomatenblokjes toe en laat aan de kook komen terwijl je (jawel!) continu blijft roeren.
Nu mag je geleidelijk nog wat kookvocht blijven toevoegen tot de saus de gewenste dikte heeft.
Voeg de ketchup toe en kruid dan naar smaak bij met peper, zout, cayennepeper en peterselie. Laat de saus nog een kwartiertje zachtjes pruttelen en voeg er dan de gehaktballen aan toe.
Laat alles door en door warm worden en gooi dan je bord vol met bouletten.
Deze balletjes zijn lekker bij frieten, aardappelpuree, rijst, pasta of gewoon bij de boterham! Of zonder iets, als hapje tussendoor.
Je kan ze ook gemakkelijk invriezen en bovenhalen voor een snelle, lekkere hap!
Tip:
Als je de balletjes in tomatensaus een dagje laat 'trekken', zijn ze nog véél lekkerder :-)
Ah ja, het recept voor het stoofvlees volgt ook nog, maar dat zal pas voor na het weekend zijn... ik kan namelijk niet tegelijk wijn drinken en bloggen ;-).
コメント